37.8 C
Skopje
вторник, јули 27, 2021
Почетна Тагови Pfizer

Таг: Pfizer

Канада е првата држава во светот која одобри вакцина против КОВИД-19...

Канадското Министерство за здравство денеска соопшти дека ќе дозволи примена на вакцината против корона вирусот од производителот Pfizer-BioNtek за деца на возраст...

Pfizer и BioNTech предадоа барање за одобрување на вакцините против КОВИД-19...

Германската компанија BioNTech и нејзиниот партнер Pfizer денес поднесоа барање до Европската агенција за лекови за одобрување на вакцината против корона вирусот...

Pfizer и BioNTech побараа одобрение на вакцина против КОВИД-19 за адолесценти

Американската фармацевтска компанија Pfizer и нејзиниот германски партнер BioNTech минатата недела побараа од американската регулаторна агенција одобрение за употреба на нивната вакцина...

Pfizer: Нашата вакцина е 100% ефикасна против КОВИД-19 кај децата на...

Откако добија одобрение ширум светот за употреба на вакцината против КОВИД-19 кај постари од 16 години, Pfizer почна да ја тестира вакцината...

Компанијата Sinovac тврди дека нивната вакцина може да ја примаат и...

Од компанијата Sinovac велат дека нивната вакцина против КОВИД-19 е безбедна за деца од 3 до 17 години. Овие прелиминарни податоци ги...

Pfizer тестира два нови лека кои во комбинација со вакцината ќе...

Фармацевтската компанија Pfizer ја стартуваше првата фаза од истражувањето на новиот антивирусен лек наречен PF-07321332, наменет за борба против САРС-КоВ-2. Студијата се...

Директорот на Pfizer вели дека секоја година ќе мора да се...

Извршниот директор на Pfizer, Алберт Боурла, изјави дека се надева оти дополнителната, трета доза од нивната вакцина против КОВИД-19 би можела дополнително...

Вакцинацијата против КОВИД-19 ќе почне во среда, а први ќе се...

Министерството за здравство информираше дека во среда во модуларната болница на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби ќе почне вакцинацијата ...

Директорот на Pfizer порача дека корона вирусот нема да исчезне, но...

Директорот на фaрмацевтската компанија Pfizer, Алберт Бурла, е уверен дека светот нема толку лесно да се ослободи од корона вирусот, туку тој...

Во земјава ќе пристигнат 5.850 вакцини во февруари

Република Северна Македонија, ќе добие 800 000 вакцини против Ковид-19, од прозиводителот Pfizer од кои 5.850 дози ќе пристигнат во февруари, информира...

НАЈПОПУЛАРНИ