Почетна Тагови Phizer

Таг: Phizer

Руската вакцина Sputnik V пристигна во Србија

0
Русија денеска ќе достави 20 дози од својата вакцина против коронавирус Sputnik V до Српската агенција за лекови и медицински помагала (АЛИМС) за лабораториско...