Почетна Тагови Pikes Peak Hill Climb

Таг: Pikes Peak Hill Climb

Volkswagen испиша историја: Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes Peak

0
Легендарната трка Pikes Peak Hill Climb се одржува уште од далечната 1916 година, а Volkswagen се впиша во нејзината богата историја. Патеката која важи...