Почетна Тагови Pingnan 3rd

Таг: Pingnan 3rd

Кинези за 36 месеци го изградија најголемиот полукружен мост во светот

0
Во Кина беше довршен мостот преку реката Кси Џианг, кој сега и официјално стана најголемиот полукружен мост во светот, односно мост со најголем распон....