Почетна Тагови Plastic Whale

Таг: Plastic Whale

Холандска компанија ве носи со чамец по каналите да ловите –...

0
Оваа холандска компанија ве носи на тури по познатите канали, но тоа не е обична прошетка. Во текот на пловењето нема да ја разгледувате...

Во Амстердам сега има еколошки бродови со кои наместо риби, туристите...

0
Според некои најнови студии, има околу 1,8 трилиони парчиња пластика во океаните. Тоа значи околу 80.000 тони отпад во водите на Земјата. Една организација...