Почетна Тагови Porsche Taycan

Таг: Porsche Taycan

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на Porsche

0
Иднината на електричната мобилност е уште еден чекор поблизу: Сериското производство на првиот целосно електричен автомобил на Porsche ќе започне следната година. Концептот Mission...