Почетна Тагови Powehi

Таг: Powehi

Црната дупка која влезе во историјата од денес има и име

0
Црната дупка која во историјата влезе како првиот фотографиран примерок од овој вид огромно небесно тело го доби името Powehi. Powehi е хавајска фраза...