Почетна Тагови Renault Clio

Таг: Renault Clio

Renault го сели производството на моделот Clio во Словенија

0
Францускиот автомобилски магнат Renault, во рамките на новата инвестициска рунда во електрична мобилност, ќе го удвои производството на моделот Zoe во својата најголема француска...