Почетна Тагови Renault

Таг: Renault

Италијански Fiat Chrysler сака да се спои со француски Renault

0
Италијанско-американскиот автомобилски гигант Fiat Chrysler објави дека му предложил спојување на француски Renault, а истакнатиот застапник на владејачката италијанска екстремно десничарска партија Лига порача дека...

Минијатурниот автономен автомобил Renault EZ-POD ќе ги направи луѓето уште помрзеливи

0
Renault минатата година претстави три концепт автомобили за најмрзеливите граѓани - EZ-GO, EZ-PRO и EZ-ULTIMO – и без оглед на тоа колку се звучни...

Renault го сели производството на моделот Clio во Словенија

0
Францускиот автомобилски магнат Renault, во рамките на новата инвестициска рунда во електрична мобилност, ќе го удвои производството на моделот Zoe во својата најголема француска...

Возилата на Renault после 2020 година ќе се однесуваат како миленичиња...

0
Победничкиот дизајн е The Float, кој со помош на магнетна левитација наместо тркала се движи како балон Renault соработува со студенти од Универзитетот за уметности...