13.7 C
Skopje
среда, ноември 20, 2019
Почетна Тагови Ripley

Таг: Ripley

Капсулата на SpaceX успешно ја заврши мисијата и слета во Атлантскиот...

Капсулата Dragon на SpaceX успешно ја заврши својата мисија до Меѓународната вселенска станцица и совршено слета во Атлантскиот Океан. Малку поцрнетата, но инаку неоштетена...

НАЈПОПУЛАРНИ