Почетна Тагови Roskosmos

Таг: Roskosmos

Русите ќе патуваат на Месечината за да проверат дали Американците биле...

0
Дмитриј Рогозин, директор на руската вселенска агенција Roskosmos, изјави дека предложената руска мисија на Месечината ќе има за задача и да провери дали Американците...