Почетна Тагови SEC 12

Таг: SEC 12

SpaceX успешно лансираше еден од најголемите сателити во Земјината орбита

0
Само две седмици откако лансираше неколку помали сателити во Земјината орбита, SpaceX синоќа после полноќ лансираше еден од најголемите сателити во вселената, а станува...