Почетна Тагови Smog Free Tower

Таг: Smog Free Tower

Првата „правосмукалка за смог“ во светот се сели во Полска

0
По турнејата низ Кина, кулата за чистење на смогот од воздухот, дел од Smog Free Project на Studio Roosegaarde, ќе овозможи дишење на чист воздух...