Почетна Тагови Stories

Таг: Stories

Facebook повеќе нема да биде ист – Цукерберг најави драстични промени

0
Навикнавме на постојани промени на Facebook, но промените кои ги најавија на конферецнијата F8 ќе бидат најголеми во историјата на компанијата. Корисниците најрпвин ќе...

Instagram го олесни шопингот преку мобилната апликација

0
Instagram веќе долго време е место каде што луѓето бараат инспирација кога станува збор за модата, а сега ви го олеснува и купувањето на...

Instagram овозможи објавување Stories без користење на апликацијата

0
Социјалната мрежа Instagram се обидува да им овозможи пристат на што поголем број на луѓе па поради тоа воведе можност да се користи опцијата...