Почетна Тагови Studio Roosegaarde

Таг: Studio Roosegaarde

Studio Roosegaarde сака да го претвори вселенскиот отпад во комети и...

0
Уметникот и иноватор Даан Розегарде од компанијата Studio Roosegaarde ги најави неговите нови креативни решенија за намалување на вселенскиот отпад. Главниот проект од неговиот...

Првата „правосмукалка за смог“ во светот се сели во Полска

0
По турнејата низ Кина, кулата за чистење на смогот од воздухот, дел од Smog Free Project на Studio Roosegaarde, ќе овозможи дишење на чист воздух...