5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови Terminus

Таг: Terminus

Кина гради паметен град со кој целосно ќе управува вештачка интелигенција

Кина развива нов паметен град кој целосно ќе биде контролиран од вештачка интелигенција. Жителите во тој град и нивните посетители ќе ги...

НАЈПОПУЛАРНИ