8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови Uber Elevate

Таг: Uber Elevate

Uber го претстави својот нов дрон за достава на храна

Uber се подготвува да ја тестира својата нова услуга за достава на храна со дронови, која ќе биде дел од сервисот Uber...

ВИДЕО: Uber ја претстави иднината на урбаниот транспорт

Ако се оди според планот, летачките такси на Uber Air ќе почнат да летаат во Далас, Лос Анџелес и во Мелбурн во 2023 година,...

Uber отвора центар за развој на летачки автомобили во Париз

Uber најави отворање на истражувачки центар  - Advanced Technology Center (ATCP) во Париз, каде што во наредните 5 години ќе се развива технологија за...

НАЈПОПУЛАРНИ