Почетна Тагови Urban Air Port

Таг: Urban Air Port

Велика Британија го гради првиот аеродром за летачки возила во светот

0
Пазарот за електрични летачки такси возила може да достигне вредност од 500 милијарди долари само во САД, но технологијата се уште се соочува со...