12 C
Skopje
недела, септември 20, 2020
Почетна Тагови V-Bat

Таг: V-Bat

ВИДЕО: Американската морнарица го тестира најмоќниот дрон досега

Компанијата за производство на беспилотни летала MartinUAV го испорача својот радикален дрон на американската морнарица, која веќе почна да го тестира V-Bat на Атлантскиот...

НАЈПОПУЛАРНИ