Почетна Тагови World Press Photo of the Year

Таг: World Press Photo of the Year

„Демонстрант во пламен“ е најмоќната фотографија на годината

0
Фотографот од агенцијата France-Presse, Роналдо Шмит е добитник на престижната награда за новинарска фотографија на годината World Press Photo of the Year за фотографијата од маскиран венецуелски демострант...