4 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови Woven City

Таг: Woven City

Погледнете како ќе изгледа футуристичкиот град на Toyotа во Јапонија

Компанијата Toyota во Јапонија гради футуристички паметен град кој ќе биде своевидна лаборатоирја за тестирање на нови технологии. Во градот ќе се...

Поставен камен темелник на градот во кој ќе се тестираат нови...

Неодамна пишувавме за неуспехот на Google во развојот на паметни градови. Проектот за паметниот град во близина на Торонто и проектот благодарение...

Toyota гради „град на иднината“

Јапонската компанија Toyota планира да изгради прототип град на иднината во подножјето на планината Фуџи, кој ќе се напојува со енергија од...

НАЈПОПУЛАРНИ