18.5 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020

Мате Римац претстави два нови електрични велосипеди

На годинашниот саем за велосипеди EUROBIKE Friedrichshafen Show, кој се одржува од 4 до 7 септември во Фридрихшафен, Германија, компанијата на младиот хрватски иноватор Мате Римац, Greyp Bikes, претстави два нови електрични велосипеди.
„GreypG5 конечно е надвор“ порачаа од компанијата на социјалните мрежи и се пофалија дека споменатиот електричен велосипед е составен од најдобрите делоци од велосиопедскиот свет.
На овој саем во Германија го претставија и лимитираното издание на моделот GreypG6X, кој е составен од само најфини делови, вклучувајќи виљушка задни амортизери Öhlins, тркала од карбон и кочници Magura, безжично поставено седише и менувач на брзини, ‘#smartass tehnologiju’ на Greyp.
„И потоа некој ќе рече дека не постои #hyperbike…“ додадоа од компанијата.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •