Почетна Тагови елетрично возило

Таг: елетрично возило

Porsche влегува во електричната ера со новиот Taycan

0
Инвестициите од шест милијарди евра, 1.200-те нови вработени исклучиво за лансирањето на Taycan, тековниот развој на продукцијата Porsche 4.0 и неспоредливото кампањско знаење низ...

Amazon патентираше дрон кој ќе ги полни електричните автомобили во движење

0
Полека доаѓа денот кога ќе можете да повикате дрон кој ќе ви ја наполни батеријата на електричниот автомобил. Ова е идејата зад новиот патент на...