18.5 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови Израел

Таг: Израел

ВИДЕО: Израелски производител на накит ја прави најскапата маска за лице...

Израелската компанија за производство на накит Yvel работи на, како што велат, најскапата маска за заштита од корона вирусот во светот. Маската...

Израелскиот амбасадор Дан Оријан е најголем промотор на соработката меѓу Израел...

Едно студено јануарско попладне на телефон ми се јави амбасадорот на Израел. Најпрвин мислев дека е шега кога ме покани да учествувам на најголемата...

Најновото и револуционерно откритие на Young Engineers – Algo play, со...

Децата од Македонија, рамо до рамо со своите врсници од 50 земји од светот, ќе можат да учат да програмираат со Лего,...

Иновациите и технолошкиот развој се огромно поле за соработка меѓу Израел...

Неговата екселенција Дан Оријан е нерезидентен амбасадор на Израел во нашата земја. Човек од акција, активен гимнастичар, човек со спортски и позитивен дух и...

Израелска технологија ќе им помогне на слепите лица да гласаат без...

Слепите лица и лицата со проблеми со видот во Израел ќе можат да гласаат без никаква помош благодарение на уред за вештачки вид кој...

Израелските компании заинтересирани за македонските компании – корисници на ФИТР

Фондот за иновации и технолошки развој во соработка со амбасадата на Израел во РСМ, денеска организираше средба меѓу израелски инвеститори и македонски компании –...

Првата израелска мисија на Месечината испрати селфи од Земјата

Израелскиот вселенски брод Beresheet, кој лета кон Месечината, ја испрати првата фотографија на која се гледа знамето на Израел, дел од бродот и во...

Овој месец Израел ќе го лансира својoт прв вселенски брод без...

Израел во текот на месец февруари ќе го лансира својот прв вселенски брод без екипаж, со мисија да слета на Месечината. На леталото наречено...

„Иновативност“ во посета на двете најголеми израелски компании за сајбер технологии

  Верица Јорданова известува од Тел Авив, Израел Фото - Верица Јорданова Светот денес е толку конектиран што е речиси невозможно нечии податоци да бидат апсолутно безбедни!...

Израелски научници тврдат дека откриле лек за рак

Дан Аридор, претседателот на компанијата наречена Accelerated Evolution Biotechnologies (AEBi) тврди дека нивниот лек ќе биде ефективен уште од првиот ден, неговите ефекти ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ