Почетна Тагови Тим Кук

Таг: Тим Кук

Вработените во Apple ќе се вратат во канцеларија во септември

0
Изгледа дека наскоро ќе му дојде крај на работењето од дома за вработените во Apple. Извршниот директор на овој технолошки гигант, Тим Кук, испрати...

Шефот на Apple ја брани високата цена на iPhone: скапо чини...

0
Новите телефони на Apple доаѓаат со исклучително висока цена, меѓутоа шефот на Apple, Тим Кук, мисли дека иновациите се толку вредни. „Сакаме да направиме iPhone...

Apple призна дека намерно ги прави побавни старите модели на iPhone

0
Компанијата Apple деновиве ги потврди гласините дека нетранспарентно го забавува работењето на старите модели на iPhone. Признанието ги разочара и некои од најголемите фанови...