25 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Тагови 3D

Таг: 3D

LG го претстави првиот бесконтактен смартфон во светот

Овој телефон можете да го контролирате со гестви со рацете без да мора да го допирате. Моделот G8 Thinq на јужнокорејската компанија LG нуди...

Oвој ресторан од иднината ви покажува 3D слики од секој оброк

Знаете како е кога ќе појдете за прв пат во некој ресторан и не знаете како ќе изгледа оброкот кој ќе го нарачате затоа...

Facebook ќе ви овозможи да ставате 3D фотографии на News Feed

Facebook пушта во функција нова опција 3D photo, која ќе додава длабочина на вашите фотографии на News Feed. Сите корисници ќе можат да ги...

Видеоиграта Super Mario е најефикасна во борбата против деменција

Деменцијата, која луѓето вообичаено ја нарекуваат сенилност, е постепено влошување на интелектуалната способност се до оштетување на способноста за социјализација и работа. Најистакнати симптоми...

НАЈПОПУЛАРНИ

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Иновации, подобрување на животната средина и развој на идните професии во...

Oсмото издание на Самитот Македонија2025, кој претставува водечка регионална конференција за споделување на последните светски трендови во бизнисот, економијата, технолошките иновации и етичкото лидерство,...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да...

Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....