Почетна Тагови 5

Таг: 5

Најголемиот дрон во светот носи 5G од стратосферата

0
Британската компанија Cambridge Consultants и Stratospheric Platforms Limited (SPL) ги објавија плановите за изградба на најголемиот дрон во светот, кој ќе лета на висина...