Почетна Тагови A68a

Таг: a68a

Се распаѓа најголемата санта лед во светот

0
Најголемата санта лед во светот, A68a, почнува да се крши додека плови до островот Јужна Џоџрија. Сателитски снимки од пред некој ден покажуваат пукнатини...