Почетна Тагови AirPower

Таг: AirPower

Apple конечно откри кога ќе ги претстави новите iPhone

0
По недели и месеци нетрпение и исчекување, Apple конечно испрати покани за својот есенски голем настан, кој дефинитивно е најбитен во годината за овој...

Безжичниот полнач на Apple, AirPower, ќе почне да се продава во...

0
iPhone X, iPhone 8 и 8 Plus се првите уреди на Apple кои поддржуваат безжично полнење, а сега пристигнува и првиот безжичен полнач на...