Почетна Тагови AirProtein

Таг: AirProtein

Американската компанија Air Protein ќе произведува месо од воздух

0
Создавањето месо од воздух звучи како магичен трик, но една американска компанија тврди дека ќе произведува месо со помош на протеини кои ќе ги...