Почетна Тагови Apollo

Таг: Apollo

Baidu ги пушти во употреба првите комерцијални роботски такси во Кина

0
https://www.youtube.com/watch?v=fMDgMFW44nk Кинескиот технолошки гигант Baidu ја лансираше орвата комерцијална роботска такси услуга во Кина. Нивните автономни возила Apollo ќе возат патници за пари во близина...

Во Кина почнува масовно производство на автономни автобуси

0
Ова е прва година на комерцијализацијата на автономното возење, изјави извршниот директор на Baidu, Робин Ли, во својот говор на конференција за вештачка интелигенција...