Почетна Тагови Arktika-M

Таг: Arktika-M

Русија го лансираше првиот сателит кој ќе ги надгледува временските услови...

0
Руската вселенска агенција Роскосмос соопшти дека вчера го лансирала првиот сателит чија основна задача ќе биде следење на климатолошките промени и услови во животната...