Почетна Тагови Atlas V

Таг: Atlas V

Amazon ќе ги испрати првите сателити за интернет во вселената

0
Компанијата Amazon планира да покрие најголем дел од планетата Земја со пристап до интернет, а сега е еден чекор поблиску до таа цел. Имено,...