10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Тагови Baidu

Таг: Baidu

Baidu и Huawei склучија партнерство на полето вештачка интелигенција

Технолошките гиганти Baidu и Huawei најавија партнерство кое ќе ги обединува најновите напредни можности за учење на Baidu со новата генерација технологија за чипови...

Во Кина почнува масовно производство на автономни автобуси

Ова е прва година на комерцијализацијата на автономното возење, изјави извршниот директор на Baidu, Робин Ли, во својот говор на конференција за вештачка интелигенција...

Претставен првиот кинески минибус без возач

Првиот кинески минибус без возач беше претставен на автопат во Фужу, во кинеската провинција Фуџијан. Минибусот го имаше своето деби пред самитот Digital China,...