Почетна Тагови Bio

Таг: Bio

Студенти од Јужна Африка направија еко тули од човечка урина

0
Иако уште не се измислени лекови за толку многу сериозни болести, научниците или оние коишто допрва треба да станат научници успеваат да пронадјат начини...