Почетна Тагови BioSellection

Таг: BioSellection

Калифорнискиот Сан Хозе ја рециклира пластиката и од неа прави парфеми,...

0
Што се случува со употребената пластика кога ќе појде во центрите за рециклирање? Може да се измие и да се сомеле, а потоа да...