Почетна Тагови Bloomberg Billionaires Index

Таг: Bloomberg Billionaires Index

Илон Маск стана најбогат човек во светот

0
Конечно се случи она што го очекуваа многумина со оглед на постојаниот раст на вредноста на акциите на Tesla. Така, вчера сопственикот на производителот...