4.8 C
Skopje
сабота, февруари 4, 2023
Почетна Тагови Brand Finance

Таг: Brand Finance

Apple повторно стана највреден бренд во светот

Apple ја презеде титулата највреден бренд во светот од Amazon по прв пат после пет години доминација на е-трговецот. Вредноста на технолошкиот...

Huawei влезе во топ 10 највредни брендови според Brand Finance

Brand Finance, водечка компанија за оценување на брендови во Велика Британија и стратешка консултантска фирма, за првпат го...

Ова се највредните брендови во светот

Amazon си ја одбрани својата позиција како највреден бренд во светот со вредност која порасна за речиси 25% на 187,9 милијарди долари, покажа најновиот...

Turkish Airlines прогласен за највреден турски бренд

Turkish Airlines - турскиот авиопревозник чиј главен адут е тоа што лета до најмногу дестинации во светот од било која друга авиокомпанија, е прогласен...

НАЈПОПУЛАРНИ