Почетна Тагови British Petroleum

Таг: British Petroleum

British Petroleum ќе го намали производството на нафта и гас за...

0
Лондонската енергетска компанија British Petroleum ги најави своите планови за намалување на производството на нафта и гас за 40% и да инвестира 5 милијарди...