Почетна Тагови Bugatti

Таг: Bugatti

Мате Римац излегува со ИПО на некоја од светските берзи во...

0
За какво било излегување на Rimac Automobili на берза се зборува веќе некое време, но досега немаше конкретни информации. Германското списание Manager Magazin,повикувајќи се...

Ова е Bugatti Bolide, најбрзиот и најлесниот автомобил во светот

0
Bugatti Bolide е името на новиот член на престижното семејство на францускиот производител на суперавтомобили Bugatti, кој ако им веруваме на гласините, наскоро може...

Се шират шпекулации – Rimac Automobili го преземаат Bugatti

0
Речиси неверојатно звучи веста која ја објави сајтот Car Magazine, според кои хрватската компанија на Rimac Automobili на младиот Мате Римац е на чекор...

Bugatti постави нов светски рекорд – нивниот „црн автомобил“ беше продаден...

0
Најновиот автомобил на производителот на луксузни автомобили Bugatti, суперавтомобилот La Voiture Noire, официјално беше претставен вчера на саемот за автомобили во Женева, а она...

ВИДЕО: Bugatti ги тестира првите 3Д печатени кочници

0
На почетокот на годинава компанијата Bugatti објави дека почнува со развој на првите 3Д печатени кочници. Пред крајот на годината најголем дел од работата...