Почетна Тагови ByteDance

Таг: ByteDance

Американски судија го спаси TikTok и привремено забрани спроведување на одлуката...

0
TikTok повторно доби уште малку време и на радоста на милиони корисници во САД, остана достапен во продавниците за апликации. Имено, окружниот судија Карл...

Трамп даде дозвола за партнерство на TikTok со Oracle и Wallmart

0
Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри договорот кој ќе овозможи апликацијата за размена на видеа TikTok, во сопственост на кинеската компанија ByteDance, да продолжи...

TikTok ја одби понудата за преземање од Microsoft

0
Понудата на американската технолошка компанија Microsoft за купување на американската подружница на кинеската видеоапликација TikTok беше одбиена од страна на компанијата сопственик на...

Извршниот директор на TikTok си поднесе оставка

0
Извршниот директор на TikTok, Кевин Мајер, поднесе оставка, а него привремено ќе го замени генералната директорка Ванеса Папас, пренесува Reuters. До ваквиот развој на...

Microsoft е во преговори за купување на кинески TikTok

0
Додека американскиот претседател Доналд Трамп размислува да ја забрани кинескатта видеоапликација TikTok во САД, една американска компанија размислува за преземање на платформата. Како што пишува...