Почетна Тагови Camel Group

Таг: Camel Group

Компанијата на младиот Хрват Мате Римац, Rimac Automobili, ќе гради фабрика...

0
Хрватската компанија Rimac Automobili, чиј основач и извршен директор е 30-годишниот иноватор Мате Римац, ќе гради фабрика во Кина. Во октомври минатата година хрватската...