Почетна Тагови CCL17

Таг: CCL17

Јапонци направија тест кој може да ги открие тешките случаи на...

0
Јапонски научници развија тест на крв за кој велат дека би можел да послужи како систем за рано предупредување на сериозните случаи на КОВИД-19...