Почетна Тагови Cheetah

Таг: Cheetah

Роботите на МИТ играа фудбал во парк

0
Технолошкиот институт во Масачусетс (МИТ) одлучи да ги демонстрира способностите на своите роботи Cheetah и ги пушти да се забавуваат во парк. На видеото...