Почетна Тагови Citroen Ami

Таг: Citroen Ami

Citroen го претстави својот електричен автомобил Ami кој ќе чини само...

0
Citroen минатата година го претстави концепт возилото Ami One, интересен мал автомобил наменет за двајца патници кој е едно од решенијата за т.н. урбана...