24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови City Research

Таг: City Research

Apple го намалува производството на iPhone поради намалената побарувачка

Брокерската куќа City Research ја намали прогнозата за производството на iPhone за првиот квартал од 2019 година и речиси ги преполови своите очекувања врзани...

НАЈПОПУЛАРНИ