Почетна Тагови Click to Pray

Таг: Click to Pray

Ватикан направи паметна бројаница за молење за најмладите верници

0
Во Ватикан се надеваат дека ќе се приближат до младите од Католичката црква со новиот уред наречен „Click To Pray" - односно бројаницата eRosary....

ВИДЕО: Папата Франциско ја стартува првата апликација во светот за молитва

0
Папата Франциско ја претстави првата апликација во светот за молитва. Новата апликација се вика Click to Pray и ќе известува 1,3 милијарди католици за...