Почетна Тагови Codefest Tech Festival

Таг: Codefest Tech Festival

Викендов Womenpreneurs Stories на Codefest во Охрид со Нада Миљковиќ, Македонка...

0
Овој викенд познатата иницијатива Womenpreneurs Stories се сели во Охрид, каде што ќе се одржи во склоп на програмата на Codefest Tech Festival. Womenpreneurs Stories е...

Шестото издание на Codefest Tech Festival од 20 до 22 април...

0
Оваа година ќе се одржи шестото по ред издание на фестивалот за кодирање Codefest Tech Festival, кој традиционално се одржува во Охрид во организација...