Почетна Тагови CPAP

Таг: CPAP

ВИДЕО: Airing е минијатурен гаџет кој ќе ве спаси од проблемите...

0
Опструктивна слип апнеа (OSA) е состојба која е предизвикана од блокирање на дишните патишта кога мекото ткиво од задниот дел од грлото се опушта...