10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Тагови Dahir Insaat

Таг: Dahir Insaat

Куќи за бездомници кои се склопуваат под земја

Бездомниците се проблем со кој се соочува целиот свет, особено поголемите градови од различни причини. Некои дошле од руралните средини во потраба по работа,...

Ова е иднината на рестораните

Компанијата Dahir Insaat, основана од рускиот инженер и иноватор Дахир Семенов, го претстави проектот за првиот целосно автоматизиран ресторан во светот. Во овој ресторан...